Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Co warto wiedzieć wznosząc stalową halę komercyjną i na co zwracać uwagę?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Co warto wiedzieć wznosząc stalową halę komercyjną i na co zwracać uwagę?

Hale stalowe komercyjne są ważne w wielu gałęziach przemysłu oraz w handlu. Wznosząc je istotne jest jednak, by zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Wszystko po to, by powstały obiekt został zbudowany szybko i sprawnie, a zarazem z jak największą dbałością o wszystkie jego elementy konstrukcyjne.

Nowoczesne hale stalowe - o czym pamiętać przy ich planowaniu?

Każda hala powinna przede wszystkim jak najlepiej wspierać działalność biznesową określonego przedsiębiorstwa. Zastosowane w niej rozwiązania konstrukcyjne oraz komponenty użyte do powstania kompletnej budowli muszą być więc zawsze dobrze dostosowane do profilu firmy.

Tego rodzaju obiekty mogą być halami magazynowymi, garażowymi bądź biurowo-magazynowymi, co oznacza, że pełnią szereg różnorodnych funkcji. Sprawia to, że konstrukcja budynku musi spełniać różne wymogi. Jeszcze na etapie jej budowania należy więc zwrócić uwagę na to, by każda z sekcji hali została w pełni zoptymalizowana do potrzeb i konkretnych aktywności.

Niezbędne jest stworzenie unikalnych warunków (pozwalających np. na stworzenie chłodni). Co ważne, każda hala stalowa musi odznaczać się także wysokim stopniem szczelności. Stworzy to komfortowe warunki pracy, a zarazem pozwoli na późniejsze oszczędności (związane z kosztami bieżącego ogrzewania przestrzeni).

Wszystko to sprawia zaś, że do wzniesienia hali należy wybrać firmę, która zajmie się zarówno jej projektem, jak i wykonaniem - wszystko oczywiście przy ścisłej współpracy i konsultacjach z inwestorem. Te kryteria spełnia przedsiębiorstwo ASBO (http://asbo.pl/), które jest dynamicznie rozwijającą się polską marką budowlaną słynącą m.in. z partnerskiego podejścia do inwestora.

Rozwiązania dostępne dla inwestorów

Hala stalowa często jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem przy inwestycjach wielkopowierzchniowych. Jej konstrukcja pozwala na dość szybką finalizację budowy przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

l W czasie planowania hali inwestorzy mogą decydować o jej estetyce, rodzaju dachu czy np. o ilości naw.

l Do wyboru będą też różne rozwiązania konstrukcyjne i użytkowe, a co za tym idzie - także ekonomiczne.

l Przy budowach hal mówić można o projektach typowych (podobnych do siebie budynkach), ale też o projektach indywidualnych (biorących pod uwagę wskazówki i preferencje klienta).

Niezależnie jednak od rozmiaru czy rozplanowania hali stalowej, bardzo ważne jest również to, by została ona wzniesiona przy wykorzystaniu najwyższej klasy stali oraz innych materiałów (w tym materiałów izolacyjnych).

Izolację ścian hali stanowić może blacha stalowa lub płyty warstwowe. Izolacja dachu może zaś występować z okapem lub bez niego. W halach warto wprowadzić duże segmenty okienne, które będą zapewniać doświetlenie wnętrza budynku. Wejście do hali może być wykonane ze stali, ale może być też przeszkleniem, które będzie albo wpasowane w płaszczyznę ściany albo będzie lekko wysunięte na zewnątrz bryły.

W ścianach budynku można zamontować potrzebne wrota i drzwi (ich wielkość i liczba będą oczywiście zależne od potrzeb konkretnego obiektu). Kiedy w hali niezbędne będą pomieszczenia biurowe, najlepszą opcją jest umieszczenie ich na antresoli. Pozwala to na oszczędność miejsca, a zarazem daje większy komfort pracy w biurach (które nie są narażone na hałasy panujące często w strefie magazynowej).

Co jeszcze warto wiedzieć?

Stworzenie idealnej hali stalowej powinno odbywać się przy pomocy firmy, która maksymalnie ułatwi inwestorowi cały proces budowlany.

Powinien on przebiegać w kilku dobrze zaplanowanych krokach:

1. Pierwszym z nich będzie prawidłowe zaplanowanie budynku, gdzie po zapoznaniu się z potrzebami inwestora, doświadczeni inżynierowie przygotują projekt budowlany (niezbędny do otrzymania pozwolenia na budowę).

2. Dobrze też kiedy wykonawca pomoże w skompletowaniu dokumentów i ekspertyz wymaganych przez urzędy.

3. Kolejnym krokiem będzie wybór najlepszych jakościowo komponentów nośnych, okładzin ściennych i pokryć dachowych.

4. W czasie właściwych prac wykonawczych, najważniejsza jest zaś specjalistyczna wiedza w montażu systemów budowlanych i wszystkich innych materiałów.

Dzięki temu gotowa hala stalowa będzie budynkiem bardzo wytrzymałym i przestrzenią idealnie dopasowaną do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone