Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Dezynsekcja: czy to skuteczny sposób, by pozbyć się karaluchów?

kategoria: Temat na czasie

Istnieją owady, które nie stanowią zagrożenia dla człowieka, jak i takie, które mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. W przypadku tych drugich niezbędna jest dezynsekcja. Co to jest? Czy zabieg okaże się skuteczny również w przypadku zwalczania karaluchów, które bez wątpienia należą do najbardziej uciążliwych insektów?

 

Dezynsekcja — co to jest?

Warto rozpocząć od tego, że termin ten może się odnosić do bardzo zróżnicowanych działań. Niemniej jednak zawsze mają one na celu zwalczanie insektów. Czy to dezynsekcja mieszkania, czy obiektu komercyjnego, można zastosować wiele różnych metod, by pozbyć się szkodników. 

 

Kiedy już zdecydujemy, że chcemy szybko pozbyć się owadów, warto zaufać zawodowcom. Dezynsekcja wymaga zastosowania profesjonalnych technik i preparatów, dlatego warto zlecieć jej wykonanie specjalistom np. firmie Stander oferującej dezynsekcję.

Karaluchy, pluskwy i prusaki to tylko niektóre z owadów, które można w ten sposób zlikwidować. Niezbędny jest jednak wybór właściwej metody, czym powinna się zająć wybrana przez nas firma. Należy podkreślić, że dobrze dobrana i poprawnie przeprowadzona procedura to gwarancja usunięcia karaluchów i innych szkodników. To także ogromne szanse na to, że w przyszłości populacja się nie odrodzi.

 

Na czym polega dezynsekcja karaluchów?

Niewątpliwie do owadów najczęściej poddawanych dezynsekcji należą właśnie karaluchy. Wynika to z tego, że są to organizmy wyjątkowo szkodliwe. Przenoszą nawet kilkadziesiąt różnych chorób, a część z nich stanowi poważne zagrożenie dla ludzi. 

 

Samodzielna walka z tak wymagającym przeciwnikiem raczej nie przyniesie zadowalających efektów. Niezbędna jest zatem profesjonalna firma dezynsekcyjna. Dezynsekcja w jej wykonaniu może zostać przeprowadzona na jeden z trzech sposobów:

 

  • Dezynsekcja metodą opryskową — działanie punktowe, powszechnie uznawane za najskuteczniejszą metodę. Woda pod ciśnieniem, zawierająca substancje biobójczą, jest aplikowana bezpośrednio na insekty. Ograniczeniem tej metody jest konieczność opuszczenia mieszkania przez ludzi, ze względu na potencjalne zagrożenie ze strony czynnika biobójczego.

  • Dezynsekcja żelowa — ta metoda jest zalecana w miejscach, gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność.  Żel, który zawiera substancję czynną, jest rozkładany przez specjalistę. Metoda nie wymaga opuszczania mieszkania czy innego pomieszczenia, ponieważ nie jest groźna dla ludzi.

  • Dezynsekcja ULV — tak zwane zamgławianie z użyciem zimnej mgły to najlepsza metoda w przypadku dużych przestrzeni. W tym przypadku nie jest to bowiem działanie punktowe. Mgła zawierające substancję czynną może rozpościerać się na bardzo dużym terenie,  na przykład na hali magazynowej czy w piwnicach.

 

Nie ma wątpliwości, że dezynsekcja to najlepszy sposób na karaluchy i inne owady. Oczywiście pod warunkiem jej profesjonalnego przeprowadzenia. Wybór metody jest uzależniony od danej sytuacji. Podobnie koszt dezynsekcji mieszkania to kwestia indywidualna, która zależy od wielu różnych czynników.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone