Szukaj w serwisie

Kategorie:

Hale stalowe | Projekty | Wiaty stalowe

Tutaj jesteś: Projekty hal / Hale stalowe

Dwuteowniki i ich zastosowanie

kategoria: Hale stalowe

Dwuteownik, czyli inaczej kształtownik, którego nazwa wzięła się z przypominających zbliżone do siebie litery T, ma bardzo szerokie zastosowanie. Mowa głównie o budownictwie.

Dwuteowniki nierdzewne - kilka słów o specyfikacji

Na dwuteowniki składają się dwie półki wespół z tak zwanym środnikiem. W zależności od tego, gdzie są wykorzystywane, wyróżniamy zwykłe kształtowniki (tego rodzaju), a także takie, które wyposażono w pocienione środniki. Specyfikacji podlegają także wymiary oraz masa. To jest już jednak kwestia indywidualna. Wiele zależy bowiem od tego, jakie przeznaczenie będą miały dane dwuteowniki.

Dwuteowniki kwasoodporne czy dwuteowniki HEB HEA odporne na korozję wykorzystywane są z reguły najczęściej w budownictwie, inżynierii, a także w niektórych pracach ślusarskich. Dzięki nim można formować między innymi słupy, belki oraz wiązary. Magazynowane są zazwyczaj podobnie jak stal prętowa, w odpowiednich halach, bądź na zewnątrz. Oczywiście należy przy tym zachować odpowiednie warunki.

Dwuteowniki nierdzewne - podział

Kształtowniki o których mowa zalicza się do wyrobów długich, które walcowane są na gorąco. Są plastyczne. Dzięki swoim właściwościom z powodzeniem można je przekształcać po zakończeniu procesu produkcji. W praktyce oznacza to najczęściej ich łączenie, spawanie, przecinanie czy też dzielenie na części. Dzięki takim działaniom z powodzeniem można uzyskać odpowiednie do potrzeb parametry profilu.

Jak dzielimy dwuteowniki? Głównie wyróżnia się równoległościenne oraz szerokostopowe. Można je podzielić także ze względu na materiał z którego je wyprodukowano, a także sposób produkcji. Tutaj mowa na przykład o kształtownikach stalowych, bądź też o gorącowalcowanych.

Jak już zostało to wspomniane, dwuteowniki głównie wykorzystuje się w budownictwie. Z ich pomocą powstają konstrukcje nośne sufitów oraz ścian.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone