Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Garaże - jaki rozmiar wybrać?

kategoria: Temat na czasie

Twoje myśli w ostatnim czasie krążą wokół nowej inwestycji, jaką, ma być postawienie garażu? Na pewno zadanie nie zalicza się do łatwych. Zanim jednak przystąpimy do realizacji, skupmy się na tym, jak dokładnie zaplanować taki garaż. Dzięki temu nasz budynek będzie w pełni przemyślany, a my podczas użytkowania garażu, nigdy nie będziemy żałować, że pewne sprawy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Ciasna działka, mały garaż

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zaplanować, jest wielkość garażu. Oczywiście nie może wybiegać ona od realiów, z jakimi mamy do czynienia. Jeśli nasza działka pod względem powierzchni mimo wszystko zalicza się do skromniejszych, to nie postawimy na niej garażu o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Będzie to po prostu niewykonalne. Chyba, że jesteśmy w stanie dokupić kawałek dodatkowej działki, jednak przy zwartej zabudowie na osiedlu domków jednorodzinnych, takie coś w ogóle nie wchodzi w grę.
Dlatego na początku należy wymierzyć, jaką powierzchnią działki dysponujemy, by później bez żadnego problemu dopasować projekt garażu. Zatem zasada jest prosta. Im większym polem dysponujemy, tym więcej mamy możliwości dokonania wyboru.

Jeśli rzeczywiście nasza działka jest na tyle mała, lub znajduje się w takim kształcie, iż wybudowanie bądź postawienie wolnostojącego garażu wydaje się być niemożliwe, wtedy warto zastanowić się nad wykonaniem zadaszenia w tym dokładnie miejscu, w którym najczęściej stawiamy auto. Wtedy samochód chociaż zyskuje częściową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, a w szczególności nieco więcej zacienionego miejsca.

Nie tylko samochód

Warto również uwzględnić, że nasz garaż nie będzie służyć wyłącznie do przechowywania samochodu, jeśli tak właśnie możemy to najprościej mówiąc ująć. Mianowicie, w takich miejscach jak garaż, trzymamy bardzo wiele potrzebnych rzeczy, oczywiście związanych z samym samochodem. Uwzględnijmy zatem w projekcie miejsce na rozmaite płyny, oleje, zestaw do mycia samochodu, zapasowe opony lub opony na sezon letni bądź zimowy. Ponadto przyda się także wygospodarowane miejsce do przechowywania wszystkich narzędzi.

Często niestety w wykonywanych przez nas projektach nie przewidujemy przyszłości, która w naszych czasach zmienia się niezwykle dynamicznie. Uwzględnijmy to, że możemy z czasem zmienić auto na większe, lub wręcz wyposażyć się w jeszcze jeden pojazd. Niekoniecznie musi być to drugi samochód, ale rzeczywiście panuje coraz większa moda na posiadanie motocykla bądź skutera, które znacznie bardziej ułatwiają przedostawanie się do wybranego celu w zakorkowanych miastach. Jeśli nasz garaż będzie dosłownie „szyty na miarę” dla naszego obecnego auta, to niestety mogą pojawić się pewne komplikacje, gdy będziemy chcieli je sprzedać i zastąpić modelem wyróżniającym się innymi gabarytami.

Zatem jeśli jesteśmy na etapie projektowania, wtedy dokładnie zastanówmy się, a nawet dajmy sobie czas na wypisanie wszystkich rzeczy, które będziemy przechowywali w tym garażu. Odpowiedzmy sobie także na pytanie, czy rzeczywiście będziemy inwestować w inne pojazdy, czy może nawet nasze dzieci, jeśli dorosną, będą chciały mieć swoje auto?

Garaż i coś jeszcze

Dysponując naprawdę dużą działką, możemy pochwalić się tym, że na naszej posesji możemy stawiać niemalże takie budynki, jakie nam się tylko podobają. Oczywiście przestrzegając wszystkich przepisów prawa budowlanego. Jednak, jeśli już jesteśmy przy inwestycji dotyczącej wybudowania lub postawienia dla siebie garażu, zastanówmy się, czy nie potrzebujemy dodatkowych pomieszczeń gospodarczych. Wbrew pozorom takich miejsc nigdy nie jest dość i zawsze znajdziemy dla nich pomysł, co ma się w nich znajdować. Warto mimo wszystko pomyśleć, czy czasem nie przyda nam się na przykład pomieszczenie gospodarcze lub miejsce na przechowywanie narzędzi ogrodowych. Wszystko zależy od tego, czym zajmujemy się w wolnym czasie. Jeśli pielęgnujemy nasz ogród, to zdecydowanie lepsza perspektywa wygląda dla narzędzi i sprzętów

Taki pomysł na dodatkowe pomieszczenie mogą wykorzystać osoby, które na przykład poszukują miejsca dla swojej pracowni. Niezależnie, czy to będzie mężczyzna lubiący majsterkować, a nawet tworzyć własne meble, czy kobieta lubiąca bawić się hand-made, czy szycie ma maszynie. To pozwoli na trzymanie wszystkich specjalistycznych narzędzi i przedmiotów w jednym miejscu, a także na wyłączenie się na chwilę od domowego chaosu.

Garaż na już

Jeśli nie mamy czasu na to, by tworzyć cały projekt od samego początku do końca, a także na to, by później samodzielnie stawiać taki obiekt, możemy skorzystać z oferty przedstawiającej gotowe garaże. W taki sposób niewątpliwie możemy bardzo szybko przenieść nasz cel, w rzeczywistość. Przykładowe garaże, które są wykonane z drewna, znajdziemy między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze. Konstrukcje pozwalają na dopasowanie własnych parametrów do wszystkich oczekiwań, a także planów, jakie sobie opracowaliśmy na podstawie powyższych wytycznych. Wtedy będziemy mieli do czynienia z budynkiem idealnym.

Garaże – jaki rozmiar wybrać?


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: harold
dn. 07.02.2017 godz. 14:00:25
teraz wiem jak podejść z tym tematem, dzieki
Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone