Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Hala magazynowa - jak wybrać miejsce na jej budowę?

kategoria: Wydarzenia

Obiekty takie jak hale magazynowe zajmują spore obszary terenu. Rozmiar jest ważny dla komfortu użytkowania i pojemności. Wokół hali powinny znaleźć się też elementy takie jak ogrodzenie zabezpieczające teren oraz parking. Należy wszystko dobrze zaplanować. W niektórych przypadkach duże znaczenie ma właściwe przygotowanie obszaru.


Czym charakteryzują się hale magazynowe?

Nowoczesna hala magazynowa jest pomieszczeniem zadaszonym i wyposażonym w ściany. Wewnątrz panują odpowiednie warunki, jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność. Możliwe jest ogrzewanie w razie potrzeby lub podłączenie klimatyzacji. Wiele kwestii ustala się jeszcze na etapie produkcji, nawet przy wybieraniu gotowego modelu hali.


Bardzo ważne w przypadku konstrukcji hali magazynowej są jej wymiary. Mała hala magazynowa jest łatwiejsza do zagospodarowania niż jeden z największych modeli. Trzeba jednak brać pod uwagę możliwość posługiwania się np. wózkami widłowymi czy innymi rozwiązaniami służącymi do transportu towarów. 


Jak powstaje hala magazynowa?

Podstawą każdego obiektu tego typu jest trwała i mocna konstrukcja stalowa, na której osadzają się inne elementy. Od jakości tej konstrukcji zależą możliwości hali i jej trwałość w skali czasu. Budowa zaczyna się właśnie od stworzenia takich podwalin, które wstępnie obejmują wyznaczony obszar. 


Hale magazynowe mogą być większe i mniejsze, podobnie jak różne są zapotrzebowania klientów. Te mniejsze łatwiej jest odpowiednio doposażyć, także pod względem niezbędnych instalacji. Większe oferują miejsce do przechowywania towaru w dużych ilościach.


Hala magazynowa – odpowiednie położenie

Z uwagi na rozmiar i właściwości, hala magazynowa powinna docelowo znajdować się na wolnym obszarze, co ułatwi ewentualny transport i rozładunek. To bardzo ważne, gdyż przechowywanie towaru w hali wymaga oczywiście dostarczania go i odbierania np. samochodami ciężarowymi. Takie pojazdy potrzebują miejsca do parkowania i manewrów.

 

Podsumowując, odpowiednie miejsce na halę magazynową najlepiej znaleźć na terenie za miastem, z dala od innych budynków. To ważne, by wyznaczyć obszar na parking i plac służący do rozładunku. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone