Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Hale magazynowe – na co zwrócić uwagę, wybierając producenta?

kategoria: Temat na czasie

Rzetelny producent hal magazynowych to klucz do szybkiego uruchomienia działalności. Dzięki temu inwestor zyska pewność, że szybko dopełni urzędowych formalności. Co świadczy o tym, że dana firma jest warta wyboru?

Co cechuje dobrego producenta hal magazynowych?

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest zakres realizowanych projektów. Godny polecenia producent hal magazynowych to firma, która wzniosła budynki dla klientów reprezentujących różne branże. Przyczyną jest ogromna rozbieżność wymagań. Czym innym przecież są hale przeładunkowe, a coś zupełnie odmiennego będzie ważne przy budowie magazynu elektroniki.


Wybór rzetelnego wykonawcy to gwarancja rozpoczęcia działalności na czas. Należy pamiętać, że żaden budynek nie może zostać oddany do użytku bez zgody Państwowej Straży Pożarnej. Dobry producent i wykonawca hal magazynowych zadba o to, by odbiór techniczny zakończył się sukcesem.

Jak przebiega budowa hali magazynowej?

Do rozpoczęcia budowy potrzebny jest kosztorys. Po jego akceptacji przez klienta można przystąpić do prac ziemnych. Najpierw wyrównuje się teren i go osusza. Potem można przystąpić do stworzenia fundamentów i postawienia metalowego szkieletu budynku.


Później halę magazynową obkłada się płytami, a następnie mocuje dach. Blacha nie zapewnia jednak izolacji cieplnej. Problem ten rozwiązuje montaż płyt warstwowych. Wtedy można przystąpić do wstawienia okien i drzwi. Na koniec pozostają prace wykończeniowe takie jak malowanie pasów na posadzce.

Jakie warunki trzeba spełnić, by postawić halę magazynową?

Do obowiązków inwestora należy ubieganie się o pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Wniosek trzeba złożyć w starostwie powiatowym lub urzędzie miejskim, na którego terenie powstanie hala magazynowa. Urzędnicy mają 60 dni na wydanie decyzji.

 

Pismo inwestora zostanie pozytywnie rozpatrzone, gdy przedstawi prawo do zabudowy działki. Należy dostarczyć też projekty: architektoniczny i branżowy. Oprócz tego niezbędne są wypis i wyrys miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone