Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Hale stalowe - ekspansja na Białoruś

kategoria: Wydarzenia

Firma Ocmer Sp. z o. o. rozszerza swoją działalność o kolejne inwestycje na rynku białoruskim. Obecnie największym przedsięwzięciem jest realizacja dwóch dużych projektów dla firmy TERRAZYT oraz ALCOPACK. Hale stalowe powstaną w Grodnie i Gomelu.

Białoruś staje się przyjaznym miejscem do prowadzenia biznesu. Rząd w ostatnich latach robi wiele, by przyciągnąć zagraniczny kapitał. Polskie firmy handlują z Białorusią na coraz większą skalę. Popyt rośnie bo białoruska gospodarka szybko otrząsnęła się z kryzysu. To dobra wiadomość dla polskich firm wykonawczych i producentów materiałów budowlanych. Firma Ocmer, zajmująca się projektowaniem i budową hal stalowych i żelbetowych, wykorzystała ten pomyślny dla Białorusi czas na nowe inwestycje. Po udanych realizacjach dla firmy HAVER BY w miejscowości Lida oraz dla UNITED COMPANY w Mińsku dołącza kolejne. Tym razem stawia na hale produkcyjne dla zakładu ALCOPAK specjalizującego się w produkcji innowacyjnych nakrętek dla wyrobów spirytusowych. Drugą dużą inwestycją jest konstrukcja stalowa dla jednego z wiodących producentów wyrobów z drewna, PCV i aluminium - firmy TERRAZYT.

Eksperci zwracają też uwagę na liberalizację gospodarki białoruskiej. Kilka miesięcy temu dokonano uproszczenia przepisów związanych z prowadzeniem inwestycji budowlanych.

Lekkie hale stalowe dobrze wtapiają się nie tylko w krajobraz Białorusi. Ich solidne i wytrzymałe a zarazem nieciężkie konstrukcje sprawiają, że cieszą się zainteresowaniem kolejnych polskich firm. W roku 2011 realizowana jest pokaźna inwestycja w Lublinie. Powstaje tam hala stalowa o powierzchni 22071 m² dla firmy ALIPLAST Sp. z o.o. - producenta systemów aluminiowych. Jedną z ostatnich dużych realizacji firmy Ocmer jest również hala produkcyjno - magazynowa dla czołowego producenta profili aluminiowych - SAPA ALUMINIUM Sp. z o.o. Wzrastające zapotrzebowanie na konstrukcje stalowe i żelbetowe dobrze rokuje na dalszy rozkwit firmy, a być może ekspansję na kolejne rynki Europy.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: cześ
dn. 07.02.2017 godz. 14:05:33
bardzo ciekawe informację, dobrze że kolejne firmy nie ograniczają sie z działaniami na terenie własnego państwa
Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone