Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu?

kategoria: Temat na czasie

Nieładny zapach w samochodzie może sprawić, że nawet najprzyjemniejsza podróż stanie się nieprzyjemnym przeżyciem. Jakie są skuteczne metody eliminacji nieprzyjemnych zapachów z pojazdów? Doradzamy!

Zidentyfikuj źródło zapachu

Zanim będzie można skutecznie wyeliminować nieprzyjemny zapach, należy zidentyfikować jego źródło. Sprawdź przestrzenie pod siedzeniami, w bagażniku i innych miejscach do przechowywania. Czasami źródło to nie jest od razu widoczne, więc najlepiej poświęcić chwilę, aby je zlokalizować.

Wyczyść i odkurz auto

Zacznij od dokładnego oczyszczenia wnętrza samochodu. Usuń wszelkie śmieci lub inne przedmioty przyczyniające się do powstawania nieprzyjemnego zapachu, na przykład resztki jedzenia czy opakowania. Odkurz siedzenia i dywaniki, aby pozbyć się okruszków, kurzu i innych zabrudzeń. Nie zapomnij odkurzyć bagażnika i schowków.

Czyszczenie tapicerki

Jeśli źródłem nieprzyjemnego zapachu jest tapicerka, warto zdecydować się na użycie środka do czyszczenia tapicerki na siedzeniach i dywanikach. Postępuj dokładnie zgodnie z instrukcją produktu i poczekaj na jego wyschnięcie. Można także zdecydować się na profesjonalne czyszczenie tapicerki odkurzaczem piorącym. Takie usługi świadczy wiele firm, można też wynająć odkurzacz lub kupić taki sprzęt na własność. 

Zastosuj sodę oczyszczoną Soda oczyszczona to silny naturalny dezodorant. Posyp nim obficie dywany i tapicerkę i pozostaw na kilka godzin lub na całą noc. Następnie dokładnie odkurz, aby usunąć sodę oczyszczoną wraz z pochłoniętymi zapachami.

Wykorzystaj węgiel aktywowany

Podobnie jak soda oczyszczona, węgiel aktywowany może pomóc wchłonąć i zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Umieść woreczki z węglem aktywnym w różnych miejscach w samochodzie, przykładowo pod siedzeniami lub w bagażniku. Pamiętaj o regularnej wymianie woreczków, by stale działały.

Odświeżacze powietrza

Chociaż odświeżacze i inne zapachy samochodowe nie eliminują nieprzyjemnych zapachów, mogą stanowić tymczasowe rozwiązanie. Wybierz neutralny lub przyjemny zapach, który nie jest przytłaczający. Dobrym pomysłem może być też użycie odświeżaczy pochłaniających nieprzyjemne zapachy, takich jak odświeżacze na bazie żelu sprzedawane w puszkach.

Wentylacja

Wpuszczenie świeżego powietrza do samochodu to prosty, ale skuteczny sposób na redukcję utrzymujących się w nim zapachów. Podczas jazdy opuść szyby, a jeśli to możliwe, pozostaw okna otwarte na jakiś czas, aby wywietrzyć wnętrze. Nie pozostawiaj także we wnętrzu wilgotnych przedmiotów, na przykład ubrań, ponieważ mogą one spowodować nieprzyjemny zapach.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone