Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak wygląda w praktyce remont hal przemysłowych?

kategoria: Temat na czasie

Konstrukcja hal przemysłowych oparta jest w większości o stalowe elementy tworzące wspólną, stabilną całość. Dla firmy odpowiedzialnej za remonty takich hal kluczowe jest poznanie planu budowy. Posiadając taką wiedzę, specjaliści mogą usprawnić prace i skupić się od razu na niwelowaniu uszkodzeń bądź rozbudowie konstrukcji.


Kiedy przeprowadza się remont hal przemysłowych?

Wskazania do remontu hali mogą być różne. Niekiedy prace służą poprawieniu uszkodzeń wywołanych różnymi czynnikami, innym razem chodzi o modernizację i rozbudowę. Przeważnie skala prac jest duża. Wykonując remont hal przemysłowych bierze się pod uwagę ich rozmiary i zakres zmian objętych projektem. 


Prace uwzględniają wykorzystanie profesjonalnego sprzętu, bierze w nich udział spora grupa ludzi – chodzi nie tylko o czas, ale też o rozpiętość konstrukcyjną hali. Niezbędne jest zajęcie się demontażem niektórych elementów lub naprawą innych. Wiele czynności wykonuje się nad ziemią, co wymaga użycia maszyn z wyciągnikami itd.


Hale stalowe – czy ich remont trwa długo?

Wykonany przez profesjonalną firmę remont nie będzie trwał zbyt długo, ale dużo zależy od tego, w jakim stanie była hala i jakie są oczekiwania. Niektóre nowoczesne hale stalowe w Częstochowie mają na tyle spójną konstrukcję, że remonty sprowadzają się do wymian niektórych elementów. 


Starsze budynki przemysłowe mogą być bardziej problematyczne. W tym przypadku trzeba prawdopodobnie zdemontować sporą część hali i nawet niekiedy wymienić całą konstrukcję nośną. Stalowy szkielet tworzy się z nowoczesnych materiałów, ale jeśli niektóre elementy poprzedniego nadają się, nadal mogą zostać wykorzystane.


Konstrukcje stalowe a remont

Nowoczesne hale przemysłowe projektuje się uwzględniając wygodę przyszłych remontujących. Modyfikacje konstrukcyjne powinny być łatwe i niezbyt drogie do przeprowadzenia. Pozostawienie takich rozwiązań na etapie budowy sprawia, że ewentualny remont w przyszłości jest łatwiejszy i trwa krócej.

 

Podsumowując, remonty hal przemysłowych niekiedy wykluczają całą halę z użytku na pewien czas. Jednak mogą być realizowane etapami lub na mniejszej powierzchni, zależnie od problemu. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone