Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak zaaranżować stoły i krzesła na tarasie?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jak zaaranżować stoły i krzesła na tarasie?

Taras to mała oaza spokoju, która pozwala nam przenieść się do zupełnie innego świata w naszej domowej aranżacji. Otwarte tarasy cieszą się największa popularnością w ciepłym klimacie lub w letnich miesiącach umiarkowanego klimatu jaki mamy w Polsce. Jednocześnie zabudowane tarasy cieszą się nieustającą popularnością przez cały rok. Aranżując tę przestrzeń warto zwrócić uwagę na to, jakie stoły i krzesła się wybiera. Dlaczego? Taras, zwłaszcza otwarty, to bardzo specyficzne miejsce, w którym meble są bardzo narażone na działanie warunków atmosferycznych, w tym promieni słońca, wiatru oraz wilgoci.

Zmienne atmosferyczne oraz specyfika użytkowania mebli na tarasie sprawiają, że powinny one być bardzo wytrzymałe i odporne na pogodę, a jednocześnie również łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. W związku z tym wśród materiałów, które przeważają w aranżacjach tarasowych znajdują się tworzywa sztuczne oraz metal, który jest wcześniej odpowiednio zabezpieczony. Funkcję siedzisk często stanowią zdejmowane poduszki, które lokowane są na meblach tylko w trakcie ich użytkowania, a następnie chowane w celach ochronnych.

Jak zaaranżować taras?

Sposób aranżacji tarasu w dużej mierze zależy od przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. W przypadku dużego tarasu świetnie sprawdzi się wygodny stół jadalniany, którego walory docenimy w trakcie spotkań z przyjaciółmi, grilla lub po prostu obiadów na świeżym powietrzu. Dodatkiem do stołu oczywiście pozostaję wygodne krzesła. W przypadku tarasów o mniejszych rozmiarach optymalnie postawić na meble, które rzeczywiście będą niezbędne. W małych mieszkaniach, gdzie najczęściej taras użytkowany jest przez jedną, dwie osoby, optymalnie postawić na małe i funkcjonalne meble, przy których swobodnie zjemy śniadanie lub napijemy się kawy.

Zaletą dużych tarasów jest możliwość multifunkcjonalnej aranżacji. Poza wspomnianym już wcześniej stołem i strefą jadalnianą, można również na nich ulokować elementy służące wypoczynkowi. Może to być na przykład wygodny hamak lub siedzisko w formie kuli, które jednocześnie pozwoli nam na relaks i cieszenie się świeżym powietrzem w pogodne dnii.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone