Jak zbudowane są filtry odpylające używane na halach przemysłowych?
Filtry odpylające muszą być wykorzystywane we wszystkich tych halach przemysłowych i zakładach produkcyjnych, w których stosowane są surowce pyliste. Ich zadaniem jest usunięcie jak największej ilości zanieczyszczeń powstających podczas pracy z takimi produktami, aby nie wpłynęły one negatywnie na zdrowie pracowników, a także działanie części maszyn, czy jakość produktów końcowych. Jak zbudowane są filtry odpylające używane na halach przemysłowych? Podpowiadamy.
Filtry odpadające – rodzaje
Standardowo filtry odpylające służą do oczyszczania gazów, jednak obecnie na rynku możemy znaleźć również modele, które sprawdzają się w przypadku usuwania zawieszonych w powietrzu, drobnych elementów stałych, a nawet cieczy. Producenci takich wyrobów oferują szeroką gamę produktów dostosowanych do potrzeb różnych branż, ponieważ inne urządzenia wykorzystywane są na przykład w sektorze automotive, a inne w przemyśle medycznym czy spożywczym. Bez względu jednak na to, w jakim sektorze działamy, zastosowanie filtra pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo i wydajność pracy zarówno ludzi, jak i maszyn.
Filtry odpylające – budowa
Instalacje odpylające składają się z systemu odciągania pyłów, który odbiera zanieczyszczone powietrze i przekazuje je do filtrów, a następnie wtłacza ponownie do wnętrza budynku. Niezbędne są tutaj więc kanały, którymi przesyłane jest powietrze. Składają się one z szeregu rur, kształtek, kolanek, trójników i przepustnic. W takim systemie znajdują się również różnego rodzaju mocowania czy systemy wygłuszające.
Jednym z najważniejszych elementów takiej instalacji są jednak filtry odpylające. Składają się one z komory zrzutowej, w której znajduje się wygarniacz, czyli ślimak o średnicy 250 mm transportujący materiał do śluzy zrzutowej. Dodatkowo w filtrze znajduje się również komora filtracyjna, czyszcząca i wentylatorów. Filtry odpylające zazwyczaj zbudowane są z blach ocynkowanych, które tworzą moduły. Dlatego można je rozbudować według potrzeb. Wykonywane są zgodnie z dyrektywą ATEX.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone