Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jaki beton sprawdzi się do budowy i wykończenia budynków przemysłowych?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Jaki beton sprawdzi się do budowy i wykończenia budynków przemysłowych?

Hale fabryczne, magazyny i centra logistyczne wymagają utrzymania odpowiedniej posadzki przez właściciela czy administratora obiektu. Odpowiednio dobrane podłogi nie tylko determinują bezpieczeństwo pracowników, ale także ograniczają zużycie sprzętu, na przykład wózków widłowych, oraz usprawniają codzienną pracę. Jaki beton sprawdzi się jako posadzka przemysłowa? Z jakich prefabrykatów najlepiej wznosić mury oporowe w hurtowniach i magazynach?

Mury oporowe w branży przemysłowej - z czego warto je wykonać?

Oprócz posadzek przemysłowych, w halach produkcyjnych warto zadbać również o odpowiedni standard ścian obiektu. Do lepszego podziału przestrzeni warto wykorzystać mury oporowe prefabrykowane. Ich prosta konstrukcja i szybki montaż sprawiają, że tego typu rozwiązania są coraz powszechniej stosowane w branży przemysłowej. Co ciekawe, boksy czy ściany powierzchni magazynowych układa się w technologii na sucho. Jest to możliwe jednak wyłącznie wtedy, gdy powierzchnia bloków betonowych oraz powierzchni, na której będą wznoszone ściany, jest idealnie gładka i stabilna. W razie potrzeby, grunt zawsze można wyrównać lub wznieść mury oporowe, posiłkując się płytą betonową lub posadzką przemysłową. Produkcją bloków betonowych do wznoszenia ścian i boksów zajmuje się firma betonwaluszek.pl.

Jakiego typu podłogę wybrać do budynków o znaczeniu przemysłowym?

W obiektach o charakterze przemysłowym, takich jak hale magazynowe, zakłady produkcyjne, centra logistyczne czy parkingi najczęściej stosuje się posadzki betonowe na warstwie rozdzielającej z folii polietylenowej. Taki system umożliwia uzyskanie trwałej, solidnej i żywotnej posadzki, której niestraszna jest intensywna eksploatacja, wjazd ciężkiego sprzętu, bezpieczne składowanie ciężkich materiałów o dużych gabarytach czy też rozładunek towaru. Pierwszym krokiem wykonania posadzki przemysłowej jest staranne przygotowanie podłoża z folii izolującej lub papy. Na nią wysypywany jest piasek wraz z ziemią. Na tak przygotowane podłoże wylewa się mieszkankę betonową, której klasa wytrzymałości oraz ścieralność jest dopasowana do rodzaju pomieszczenia i pełnionych w nim funkcji. W przypadku budynków mocno eksploatowanych, do których wjeżdża bardzo ciężki sprzęt z załadunkiem często stosuje się również zbrojenie. Wytrzymałość i parametry techniczne posadzki wpływają na przeznaczenie całego obiektu, dlatego tak ważny jest wcześniejszy dobór mieszkanki betonowej o odpowiedniej klasie wytrzymałości.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone