Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Konstrukcje stalowe na potrzeby obiektów wielkogabarytowych

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Konstrukcje stalowe na potrzeby obiektów wielkogabarytowych

Konstrukcje wielkogabarytowe stosowane są w gospodarce już od długiego czasu. Sprawdzają się w przemyśle, transporcie i rolnictwie. Wykorzystywane są jako hale magazynowe, produkcyjne czy przeładunkowe. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań danej gałęzi gospodarki. Jednocześnie, producenci tego rodzaju rozwiązań cieszą się bardzo wysokim poziomem zamówień i zainteresowania oferowanymi produktami.

Wielkogabarytowe produkcje stalowe to przede wszystkim hale. Sposób ich zaprojektowania i skonstruowania zależy w dużej mierze od ich przeznaczenia i stawianych im oczekiwań. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że tego rodzaju obiekty wznoszone na szkielecie z lekkich konstrukcji stalowych stawia się szybciej, znacznie taniej i przy mniejszym nakładzie wysiłków, energii i zaangażowania. To zaś powoduje, że tego rodzaju hale są po prostu bardziej opłacalne w przedsiębiorstwie niż jakiekolwiek inne rozwiązania budowlane.

W wielu obiektach wielkogabarytowych stosuje się bardzo różnorodne rozwiązania architektoniczne. Mogą to być zarówno konstrukcje tradycyjne, jak i rury. Szczególnie warte zainteresowania są rury bez szwu i wlewki stalowe. Wlewki stalowe to półprodukt, z którego można wykonywać produkty końcowe takie jak rury, pręty, konstrukcje stalowe, kotły energetyczne, trakcje wysokiego ciśnienia czy zbiorniki na substancje chemiczne. Rury bez szwu wykorzystuje się bardzo powszechnie, między innymi przy konstrukcji stadionów i hal. Są to głównie elementy wysoko średnicowe.

Wielokrotnie, wykorzystywane są również materiały prefabrykowane, które we właściwym momencie można wykorzystać i zastosować. Takie działanie przyspiesza pracę, skraca ich czas, a tym samym pozwala na generowanie oszczędności.

Konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się również podczas budowania mostów i wiaduktów, a te również można zaliczyć do obiektów wielkogabarytowych. W tym przypadku takie rozwiązanie, to nie tylko oszczędność czasu, pracy i energii, ale z uwagi na parametry konstrukcji, również wysoki poziom bezpieczeństwa obiektu. Odpowiednio zaprojektowane możliwości nośne i wytrzymałościowe konstrukcji powodują, że cały obiekt zyskuje na bezpieczeństwie i stabilności.

hala produkcyjno-magazynowa wraz z budynkiem socjalno-biurowymWarto również nadmienić, że konstrukcje stalowe na potrzeby obiektów wielkogabarytowych to nie tylko standardowe i znane rozwiązania jak hale, stadiony i mosty. To również produkcja bardzo wyspecjalizowana, można nawet powiedzieć, że wręcz niszowa. Przykładem mogą być, chociażby korpusy generatorów i osprzęt do nich. To bardzo interesująca i niewątpliwie nowatorska inwestycja.

Konstrukcje stalowe, które mają bardzo dobre wskaźniki w zakresie nośności i wytrzymałości, do tego są tanie i bardzo łatwo można je wykorzystywać do wznoszenia obiektów to bardzo istotny element obiektów wielkogabarytowych, które charakteryzują się pewną specyfiką i wyjątkowością. Nie da się bowiem ukryć, że są to rozwiązania bardzo wymagające i trudne do zrealizowania, a dzięki odpowiednio dopasowanym konstrukcjom istnieje możliwość ich szybszego i bezpieczniejszego wzniesienia.


Artykuł został przygotowany przez firmę CoBouw Polska polsko - holenderską spółkę budowlaną, która specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych (hale stalowe, hale produkcyjne, sortownie i przechowalnie warzyw i owoców).


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: tomasz
dn. 07.02.2017 godz. 13:59:23
takie wielkie hale robią wrażenie ;)
Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone