Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kontener na gruz - gdzie go zamówić i ile kosztuje usługa?

kategoria: Temat na czasie

Gruz jest jednym z tych odpadów, z którym często nie wiadomo, co zrobić. Nie można wyrzucić go do zwykłego kubła na śmieci, ponieważ musi być on odpowiednio zagospodarowany. Wtedy wygodnym rozwiązaniem może być zamówienie kontenera na gruz. Gdzie można skorzystać z takiej usługi? Z jakimi kosztami jest ona związana?

Kiedy warto zamówić kontener na gruz?

Aby pozbyć się gruzu powstającego podczas prac remontowych, budowlanych czy wyburzeniowych, konieczne jest oddanie go do odpowiedniego punktu, który przyjmuje takie odpady. Gruzu można pozbyć się samodzielnie, dowożąc go do punktu jak PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Jednak nie zawsze jest to najwygodniejsza opcja, chociaż płacący za śmieci mogą skorzystać z niej bezpłatnie. Przede wszystkim trzeba samodzielnie zorganizować transport, a dodatkowym minusem są ograniczone terminy otwarcia punktów PSZOK. Stąd też wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm prowadzących wywóz gruzu za opłatą. To droższe, ale też znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Jakie firmy wynajmują kontenery na gruz?

Firmy zajmujące się wywozem gruzu mogą zapewnić swoim klientom obsługę w dwóch wariantach – odbiór gruzu oraz podstawienie kontenera na gruz. Druga opcja, czyli kontener sprawdzi się zarówno wtedy, gdy prace dopiero są planowane, jak i wtedy, gdy już się zakończyły. Wynajem kontenera na gruz polega na dowiezieniu pojemnika w odpowiedniej pojemności bezpośrednio do klienta. Następnie przez wskazany w umowie czas klient może napełniać kontener gruzem. Gdy będzie on już pełny albo wtedy, gdy minie czas trwania najmu, firma odbiera kontener z gruzem i odpowiednio go utylizuje. Gdy potrzebny jest kontener na gruz Katowice - https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-katowice to miasto, gdzie można bez problemów zamówić go z dostawą nawet tego samego dnia.

Wynajęcie kontenera na gruz – ile kosztuje?

Koszty związane z wynajęciem kontenera na gruz w firmie specjalizującej się w odbiorze odpadów są zróżnicowane i wyceniane indywidualnie. Pod uwagę brane są różne czynniki, w tym między innymi pojemność wybranego kontenera, dystans, jaki firma pokonała do klienta, czas wynajmu kontenera, a także rodzaj gruzu – czysty, zmieszany. W przypadku małych kontenerów na gruz ceny rozpoczynają się od około 400 złotych, natomiast wtedy, gdy konieczne jest wywiezienie większej ilości odpadków, wtedy ceny mogą wynosić nawet ponad 2000 złotych. Z aktualnymi ofertami firm prowadzących wynajem kontenerów w Katowicach i na Śląsku można zapoznać się na ich stronach internetowych lub uzyskać wycenę telefonicznie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone