Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kuchnia oraz jej odpowiednie wyposażenie

kategoria: Temat na czasie

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w całym domu, dlatego musi być ono dopasowane do wszystkich domowników. Każdy powinien z kuchni korzystać wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie. Należy o tym pomyśleć na etapie projektu i wyboru wszystkich mebli, jak i sprzętów kuchennych.

W kuchni powinny znaleźć się podstawowe sprzęty, ale również elementy, które ułatwiają przygotowywanie potraw, ich serwowanie oraz przechowywanie. Gadżetów kuchennych, przyborów oraz sprzętów z dużego i małego AGD jest bardzo wiele.

Odpowiednia wentylacja

W kuchni non stop coś się gotuje, piecze i smaży, a razem z tym wydzielają się różne opary i zapachy, które nie zawsze są przyjemne. Z tego względu w kuchni bardzo ważna jest odpowiednia wentylacja oraz posiadanie okapu. Można zdecydować się na różne rodzaje okapów.

Nowość na rynku

Wśród okapów wyróżnia się kilka rodzajów, ale na rynku pojawiła się nowość, jaką jest okap sufitowy. Montowany jest on nad wyspami kuchennymi i jest to nowoczesna alternatywa o okapów wyspowych, które wyglądały nieco inaczej. Okap sufitowy zgodnie z nazwą montowany jest bezpośrednio do sufitu, co zapewnia odpowiedni wygląd oraz komfort użytkowania.

Okap sufitowy wykonany jest z wysokiej jakości stali oraz szkła hartowanego. Jest to rozwiązanie eleganckie i jednocześnie bardzo nowoczesne oraz stylowe.

Filtry do okapów kuchennych

Okapy kuchenne posiadają jeden z tych filtrów:

    • filtr przeciwtłuszczowy – może być aluminiowy, akrylowy, stalowy bądź katalityczny; stosowany jest w okapach pełniących funkcję wyciągu. Filtry przeciwtłuszczowe należy konserwować wg wskazań producenta,

    • filtr z wkładem węglowym – filtr pochłaniający zapachy – stosowany jest w okapach pełniących funkcję pochłaniaczy. Filtry węglowe należy wymieniać maks. co 3 miesiące – w zależności od ich konstrukcji i materiału.

Dodatkowo nowoczesne okapy mogą być wyposażone we wskaźniki zanieczyszczenia filtrów, a także w blokadę powracania oparów oraz przegrody zabezpieczające przed spływaniem skroplonej pary wodnej.

Potrzebne sprzęty AGD

Doskonale każdy wie, że aranżacja kuchni nie może odbyć się bez wszystkich potrzebnych oraz koniecznych sprzętów AGD. Warto wybrać odpowiednią lodówkę, kuchenkę, piekarnik oraz wspomniany już wcześniej okap. Do dodatkowych sprzętów należą: mikser, mikrofalówka, blender, gofrownica, toster, opiekacz, ekspres do kawy i wiele innych. Bez dodatkowych sprzętów, jak najbardziej można się obyć, ale zdecydowanie ułatwiają gotowanie, przygotowywanie deserów, kolacji oraz przepysznej kawy.

Miejsce do spożywania posiłków

Jeżeli nie posiada się jadalni, to miejsce do spożywania posiłków warto znaleźć sobie w kuchni. Będzie to idealne miejsce, a sposobów na zaaranżowanie przestrzeni jadalnej jest kilka. Wielu architektów stosuje takie rozwiązanie, jak wyspa kuchenna, która już tutaj została wspomniana. Taka wyspa może zostać zaadaptowana jako miejsce do siedzenie, a wystarczy tylko dodać do niej krzesła, najlepiej hokery pasujące do kuchni. A samych hokerach i różnych taboretach można przeczytać tutaj.

Gadżety kuchenne, przybory i tekstylia - czy to wszystko jest potrzebne?

Do kuchni w sklepach można kupić bardzo wiele różnych gadżetów, przyborów i tekstyliów kuchennych. Wystarczy tylko znaleźć sklep, który będzie miał interesującą ofertę.

O potrzebie stosowania takich gadżetów w kuchni można mówić bardzo długo i każdy może mieć inne zdanie w tym temacie. Jednak z reguły wszyscy uważają, że gadżety kuchenne ułatwiają życie, a przybory i tekstylia są wręcz potrzebne, aby wygodnie i swobodnie przygotowywać wszystkie posiłki, najczęściej dla całej rodziny.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone