Szukaj w serwisie

Kategorie:

Kupię | Sprzedam | Wykonam | Materiały budowlane

Polecany artykuł

Kurniki mobilne HALO RANGER

kategoria: Wykonam
Kurniki mobilne HALO RANGER
Wyjście na zewnątrz

Kurniki mobilne HALO RANGER zaprojektowano, aby dostarczyć nowoczesne i w przystępnej cenie zakwaterowanie dla niosek w chowie alternatywnym.

Kurnik standardowy ma szerokość 9 m i sekcje modułowe o długości 2,5 m. Z reguły 2/3 kurnika wyłożone jest plastikowymi rusztami, na których montowane są pośrodku gniazda wzdłuż całej długości. Z kolei 1/3 stanowi wybieg, gdzie kury mogą swobodnie drapać w glebie (lub trocinach) a przez podnoszone lub uchylne panele wychodzić na zewnątrz kurnika by cieszyć się wolnością.

zdjecie
Wybieg wewnętrzny
Kurniki posiadają wentylację w postaci unoszonych kurtyn po obu stronach na całej długości lub w niektórych sekcjach. Kurtyny są podnoszone ręcznie lub elektrycznie. Aby najbliższy teren wokół kurnika był suchy zastosowano metalowe rynny.

Kurnik mobilny jest usytuowany w jednym miejscu tak długo jak przebywają w nim kurczaki nioski czy brojlery. Dopiero po rocznym zakończeniu zbioru jaj czy nioski są usuwane z kurnika a cały budynek przeciągany ciągnikiem w nowe miejsce, dezynfekowany i przygotowywany pod nowe dostawy kur. Tak samo przeciągamy kurnik w przypadku chowu drobiu mięsnego po czasie zdobycia właściwej masy brojlerów.

Każdy kurnik z nioskami zawiera jedna sekcje jako pomieszczenie do odbioru jaj. Można zastosować mały agregat schładzający jaja, ale w przypadku codziennego odbioru jaj nie jest to konieczne.

Kurniki w pełni ekologiczne są zasilane tylko i wyłącznie energią odnawialną. Dwa małe powietrzne generatory prądu oraz baterie słoneczne wystarczają, aby zasilić cały kurnik w energia potrzebna do funkcjonowania paszociągów i oświetlenia.

Konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo, szerokość budynku 5, 9 lub 12 m. Długość sekcji 2,5 m w każdej wersji.

Podstawę konstrukcji stanowią płozy, do których cala konstrukcja jest przykręcana. Płozy są kotwione do podłoża wkręcanymi kotwami w narożnikach.

Wysokość belek szczytowych wynosi 700 mm nad ziemia, aby można swobodnie przeciągnąć kurnik nad odchodami kurzymi. Szczytowe panele pod belkami są uchylane do góry.

Ściany wykonano z płyt poliuretanowych 40-60 mm natomiast dach kryty jest ciemnooliwkowym brezentem o gęstości 680 g/m2. Dach jest ocieplany wełną mineralna 10 cm, która odgrodzona jest od kurnika biała folia 150 mq. Wzdłuż mocno użebrowanej konstrukcji dachu rozłożone są linki do podtrzymania brezentu z wełną a również do przeniesienia ciężaru śniegu.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
JESTEŚ ZAINTERESOWANY - ZŁÓŻ ZAPYTANIE OFERTOWE.
  • FORMULARZ KONTAKTOWY / ZAPYTANIE OFERTOWE
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:

 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone