Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki i hale

Tutaj jesteś: Technologie / Budynki i hale

Lokalizacja hali produkcyjnej i magazynu

kategoria: Budynki i hale
Lokalizacja hali produkcyjnej i magazynu
Lokalizacja hali produkcyjnej i magazynu

Każda z firm zajmujących się produkcją lub samym handlem potrzebuje własnej hali, w której zlokalizowane zostaną maszyny produkcyjne lub szeregi regałów do przechowywania towaru. Lokalizacja tych pomieszczeń ma bardzo duże znaczenie w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Rozważamy wszelkie za i przeciw poszczególnych lokalizacji.

Przestrzeń miasta

Małe firmy, które zajmują się na przykład handlem detalicznym lub rękodziełem potrzebują hali o niewielkich rozmiarach. Dlatego też dużo łatwiej jest im znaleźć odpowiadający przestrzenią obiekt nawet w centrum miasta lub w jednej z sąsiednich dzielnic. Lokalizacja hali niejednokrotnie staje się równocześnie główną siedzibą firmy i miejscem prowadzenia działu administracji, obsługi klienta i zamówień. Wygodna lokalizacja w środku miasta jest idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się na przykład handlem internetowym. Takie ulokowanie pozwala miejscowym klientom na komfortowy odbiór osobisty. Minusem podobnej lokalizacji może być jednak bardzo wygórowany czynsz, jednak przy niewielkiej powierzchni może się on w zupełności mieścić w budżecie firmy. Należy jednak zapomnieć o bezproblemowych dostawach za pomocą transportu wielkogabarytowego. Ogromnych rozmiarów tir nie ma właściwie szans na wygodny dojazd oraz nieprzeszkadzający innym uczestnikom ruchu rozładunek. Jeśli jednak firma zamawia swój towar tylko i wyłącznie za pośrednictwem transportu drobnicowego lub kuriera, hala i magazyn zlokalizowana w centrum pozwoli na sprawniejsze przyjmowanie i wysyłanie przesyłek.

Obrzeża miasta

Projekty hal produkcyjnych i magazynowych, podobnie jak projekty domów, coraz częściej umiejscawiane są na przedmieściach dużych miast. Wszystko ze względu na dużo niższą cenę gruntów budowlanych. Coraz więcej osób decyduje się na codzienny, dłuższy dojazd do miasta i z powrotem, na rzecz posiadanego metrażu i swobody budowlanej. Hala zlokalizowana pod miastem daje możliwość dużo tańszego wynajmu. Ma ona jednak szansę na powodzenie w firmach, które mają bardzo dobry system komunikacji z działem administracji, toteż jego obecność na miejscu nie jest konieczna. Obrzeża miasta mogą być jednak problemem dla pracowników produkcyjnych lub magazynowych, którzy stawiani są niejednokrotnie przed problemem codziennego dojazdu z i do swojej pracy. Dlatego też dla wielu dużych rozmiarów firm najlepsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, to wynajem transportu zbiorowego w postaci autobusu lub busa pasażerskiego, który zabiera pracowników z ustalonego punktu w mieście i zawozi prosto pod drzwi miejsca pracy.

Mała miejscowość

Lokalizacja hali produkcyjnej bądź magazynu w małym mieście powiatowym lub gminnym niesie z sobą wiele zalet. Po pierwsze stwarza dużą liczbę miejsc pracy dla mieszkańców, którym niełatwo jest odnaleźć zatrudnienie na miejscu. Idzie za tym niski koszt utrzymania hali, dużo niższy czynsz miesięczny oraz koszt opłacenia pracowników. Niewielkie miasta są także dość wygodnym miejscem dla przyjazdu wielkogabarytowych samochodów ciężarowych, choć należy mieć na uwadze wąskie drogi, często nieprzygotowane do przejazdu podobnych pojazdów. Ulokowanie hali lub magazynu w małym mieście wymaga niestety kłopotliwego dojazdu zarządu, związanego z regularnymi wizytami lub konieczność przeprowadzenia się z metropolii do miasteczka, w którym czas wolniej płynie.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: edus
dn. 20.06.2017 godz. 10:50:56
najlepiej jak hala jest na obrzeżach miasta siedziby firmy, tak moim zdaniem, nie zależenie od wielkości firmy.
Szukaj:

 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone