Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Na co zwrócić uwagę wybierając fotowoltaikę?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Na co zwrócić uwagę wybierając fotowoltaikę?

Instalacja fotowoltaiczna co raz bardziej wpisuje się w polski krajobraz. Fotowoltaikę można zaobserwować zarówno na polskiej wsi jak i w mieście. Panele PV sprawdzą się zarówno do produkcji prądu w domku jednorodzinnym czy w dużej hali produkcyjnej. Kluczem do sukcesu i wystarczającej ilości prądu jest odpowiednie dobranie liczby paneli i ich mocy oraz odpowiedniego inwertera. Jeżeli zostanie to prawidłowo wykonane, wówczas nadwyżki prądu możemy odsprzedać do zakładu energetycznego i odebrać np. w zimie kiedy ilość wyprodukowanej przez panele energii jest zdecydowanie mniejsza niż w ciepły, słoneczny dzień.

Na co zwrócić uwagę?

Jest wiele firm, które zajmują się doradztwem, zakupem oraz montażem instalacji PV. Konkurują one ze sobą ceną instalacji fotowoltaicznej, ale przede wszystkim doświadczeniem i renomą. Firmy, które cenią się dużą renomą i istnieją na rynku przez wiele lat przeważnie maja wyższe ceny, ale z drugiej strony mamy pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie wykonana w sposób profesjonalny, a same panele będą pochodzić tylko od sprawdzonych dystrybucji. Najlepiej jest więc poczytać sobie opinie w internecie dotyczące kilku wybranych przez nas wstępnie firm bądź poprosić o pomoc swoją rodzinę czy znajomych, którzy być może montowali już sobie panele.

Nie warto też kierować się najniższą ceną przy wyborze firmy, która dokona nam montażu paneli fotowoltaicznych. Może się bowiem okazać, że albo panele pochodzą z niesprawdzonych źródeł i są niskiej jakości. Druga możliwość jest tak, że firma posiada niewykwalifikowanych pracowników, którzy nie posiadają zbyt dużej wiedzy na temat instalacji fotowoltaicznej.

Gwarancja to podstawa

Warto tez zwrócić uwagę na gwarancje na poszczególne elementy. Dobre panele mają gwarancje produktową producenta na 12 lat i większa część firm, takiej gwarancji udziela. Należy też zwrócić uwagę czy panele pochodzą od europejskiego bądź polskiego dystrybutora paneli. W obecnych czasach często można trafić na nie autoryzowanych przedstawicieli producentów paneli. Takich paneli fotowoltaicznych nie są objęte żadna gwarancją, a producenci nie uznają takiej gwarancji.

Cena instalacji fotowoltaicznej

Obecnie dostępnych jest wiele programów dofinansowujących instalacje fotowoltaiczne. Są to regionalne programy operacyjne czy ogólnokrajowe programy takie jak Mój Prąd, w ramach którego możemy otrzymać nawet 5 tyś zł zwrotu za zakup paneli PV. Niskooprocentowane pożyczki to jedna z wielu możliwości pozyskania dodatkowych środków na fotowoltaikę dla firm, dzięki czemu koszt całej instalacji nie jest już taki duży, a sama inwestycja zwraca się już po kilku latach.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone