Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Obróbka CNC usługowo. Dlaczego warto? Gdzie zlecić?

kategoria: Temat na czasie

Za pomocą nowoczesnych technik obróbki numerycznej CNC można wykonać wysoce precyzyjne produkty o perfekcyjnej powtarzalności. Nie trzeba jednak dysponować w tym celu specjalistycznym sprzętem. Wystarczy wybrać dobrą firmę prowadzącą usługi obróbki CNC na zamówienie.

O obróbce CNC

Computerized Numerical Control, czyli skrótowo CNC to pojęcie odnoszące się do układów sterowania montowanych w maszynach. Są one wyposażone w mikrokomputer, który może być zaprogramowany, aby maszyna wykonywała określoną pracę automatycznie.

 

Obecne najczęściej obróbka CNC - http://transcom.pl/obrobka-cnc prowadzona jest za pomocą maszyn jak frezarki, tokarki, drążarki, które mogą wykonać różnorodne produkty w materiałach jak metal, drewno czy tworzywa sztuczne.

Kiedy warto skorzystać z obróbki CNC?

Obróbka CNC stanowi alternatywę dla obróbki ręcznej. Zastosowanie technologii CNC powoduje, że maszyna jest wtedy znacznie bardziej precyzyjne, ponieważ ruchu robocze sterowane są automatycznie. To powoduje, że podczas procesów obróbki można wyeliminować błędy, jakie popełniane są przez operatorów, co ma wpływ na końcową jakość produktów.

 

Ponadto obróbka CNC następuje szybciej niż obróbka ręczna, co ma duże znaczenie przy seryjnej produkcji, gdy zamawiana jest duża ilość produktów według tego samego projektu. Produkty te cechują się wtedy także wysoką powtarzalnością, czyli są praktycznie identyczne.

Jak wykonać obróbkę CNC?

Do przeprowadzenia obróbki CNC konieczne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza. Maszyny używane do tego typu prac, na przykład tokarki CNC czy frezarki CNC, należą do jednych z droższych maszyn używanych w obróbce. Dodatkowo wymagają one posiadania specjalistycznej wiedzy od operatora.

 

Nie trzeba jednak decydować się na kupowanie tak zaawansowanego sprzętu i zatrudnianie pracownika odpowiedzialnego za jego obsługę. Alternatywnym rozwiązaniem jest obróbka CNC zlecona jako usługa w firmie dysponującym niezbędnym zapleczem.

 

Usługowa obróbka CNC jest obecnie usługą bardzo popularną i chętnie wybieraną, która zamawiana jest przez firmy z różnych branż. Aby z niej skorzystać, konieczne jest przygotowanie projektu produktu, a także wybranie lub dostarczenie materiału, na bazie którego ma on powstać. Następnie firma dysponująca maszynami CNC może przystąpić do pracy i po jej zakończeniu przekazać gotowe wyroby do klienta.

 

 

Zlecenie usług obróbki CNC jest obecnie najkorzystniejszą opcją, ponieważ pozwala ona na otrzymanie najwyższej jakości produktów bez ponoszenia znacznych kosztów związanych z tworzeniem zaplecza do ich wykonania.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone