Szukaj w serwisie

Kategorie:

Budynki i hale

Tutaj jesteś: Technologie / Budynki i hale

Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym - zastosowanie

kategoria: Budynki i hale
Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym - zastosowanie
Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym - zastosowanie

Szybki rozwój technologii a co za tym idzie także powiększająca się konkurencja na rynku, sprawiły, że tradycyjne rozwiązania materiałowe zaczęły być wypierane m.in. przez płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym. Jak ewoluować będzie ten typ materiałów budowlanych trudno przewidzieć. Obecnie płyty stanowią element budulcowy wykorzystywany do obudowywania dachów i ścian. Jak są zbudowane i gdzie jeszcze znajdują swe zastosowanie?

Jak są zbudowane płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym?

Płyty warstwowe składają się z zewnętrznych, cienkich i sztywnych okładzin stalowych, a także podatnego rdzenia. Rdzeń ten może być wykonany z różnych typów materiałów. Zachowują bardzo wysoką izolacyjność termiczną dzięki takiej właśnie budowie. Dodatkowo zapewnia im to dobrą nośność przy niewielkich ciężarach. Dzięki zachowaniu izolacyjności termicznej płyty spełniają wciąż rosnące wymagania, które są związane z oszczędnością energii w budownictwie. Dużą zaleta płyt jest szybki i tani montaż możliwy dzięki niewielkiemu ciężarowi i wysokiemu poziomowi prefebrykacji. Warto także zaznaczyć, że każda dziedzina, w tym także budownictwo dąży do zrównoważonego rozwoju. Czyli jakość idąca w parze z ceną. Płyty warstwowe realizują te założenia we właściwy sposób. Zapewniają odpowiednią izolacyjność termiczną, ochroną przed hałasem, drganiami, odpowiednie warunki higieniczne oraz komfort mikroklimatyczny.

Rdzeń poliuretanowy

Najpopularniejszymi płytami wykorzystywanymi w budownictwie są płyty z okładzinami stalowymi o nominalnej grubości od 0,4 do 0,7 mm. Płyty, które wykorzystywane są do montowana na ścianach, mają płaskie okładziny po obu stronach. Te dachowe natomiast dolną okładzinę mają płaską, natomiast górną profilowaną. Gwarancją większej sztywności płyty jest głębsze profilowanie. Rdzenie płyty warstwowej mogą być wykonywane z pianki poliuretanowej bądź poliizocyjanurowe, a także wełny mineralnej i polistyrenu, czyli po prostu styropianu. Dzięki niewielkiemu współczynnikowi ciepła, które jest cechą tego materiału, zapewniany jest duży opór cieplny przegrody. Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym są wytwarzane na ciągłej linii produkcyjnej. Pianka ta rozprowadzana jest na część jednej z okładzin. Następnie na to jest nakładana druga okładzina. Łączenie trwa kilkadziesiąt sekund. Po zejściu z linii produkcyjnej płyta już jest gotowa do użytku.


Sprawdź ofertę na płyty na stronie Warstwowe.pl.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone