Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Rozważasz zakup hali przemysłowej? Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Zakup hali przemysłowej - co wziąć pod uwagę?

Wielofunkcyjne hale przemysłowe, ale również budynki o charakterze magazynowe stanowią niezbędne wyposażenie praktycznie każdej firmy produkcyjnej. Zakup odpowiedniego obiektu stwarza nie tylko dobre warunki pracy zatrudnionym w przedsiębiorstwie ludziom, ale także sprzyja właściwemu przechowywaniu wyprodukowanych sprzętów i produktów. Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę podczas zakupu hali przemysłowej, aby przez następne lata cieszyć się funkcjonalną i łatwą do zarządzania przestrzenią.

Aspekt pierwszy: dobry podział przestrzeni za pomocą ścian działowych

Ściany działowe są tym elementem, który umożliwia zwiększenie poziomu funkcjonalności obiektu. Mniejsze części odseparowane od siebie ścianami działowymi ułatwiają ustawianie regałów, posortowanie produktów na określone rodzaje, wyznaczenie ścieżek komunikacyjnych oraz codzienną pracę. Zanim zdecydujesz się na konkretny obiekt, przyjrzyj się różnym rozwiązaniom dostępnym na rynku i rozważ, które z nich najlepiej odpowie potrzebom Twoim i Twoich pracowników.

Aspekt drugi: zadbaj o odpowiednią wentylację i system osuszania

Pracownicy znajdujący się na swoich stanowiskach pracy oddychają, produkując parę wodną. Każde mycie i sprzątanie powierzchni magazynowej wiąże się z użyciem wody, która odparowując, kondensuje się w postaci wilgoci na elementach konstrukcyjnych obiektów oraz na towarach. Brak odpowiedniej wentylacji i systemu osuszania może doprowadzić do tego, że po pewnym czasie hale przemysłowe zawilgocą się, a na nadprożach okien, na ścianach i na suficie obiektów pojawią się zarodniki pleśni i grzybów. Aby tego uniknąć, wystarczy zadbać o odpowiednią wentylację. Pomieszczenie można po prostu wietrzyć, zapewniając mu naturalny przepływ świeżego powietrza lub też zautomatyzować ten proces, decydując się na instalację wentylatorów dachowych. System osuszania dba o to, aby wilgotność powietrza pozostawała na poziomie optymalnym zarówno dla osób pracujących wewnątrz obiektów, jak też składowanych towarów i maszyn.

Aspekt trzeci: odpowiednie ogrzewanie i oświetlenie

Hale produkcyjne, choć cechują się dużą powierzchnią i trudno zapewnić w nich stałą temperaturę, powinny być ogrzewane. Chodzi nie tylko o zapewnienie pracownikom godziwych warunków pracy, ale także o ochronę konstrukcji i przechowywanego towaru przed zniszczeniem i zawilgoceniem. Wybierając halę, zwróć też uwagę na system oświetleniowy - powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności i zapewniać zatrudnionym osobom optymalną widoczność w godzinach pracy.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone