Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej - okna oddymiające

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Skuteczne systemy ochrony przeciwpożarowej - okna oddymiające

Wedle statystyk i informacji udostępnianych przez Państwową Straż Pożarną, to nie ogień jest najgroźniejszą przyczyną zgonów w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, jednak to dym i wszelkie gazowe produkty spalania są największym zagrożeniem w takich sytuacjach, gdyż nie tylko ograniczają w znacznym stopniu pole widzenia, lecz także uniemożliwiają oddychanie, gdyż wdychanie takich oparów często prowadzi do zatrucia lub utraty przytomności. Z myślą o takich wypadkach powstały okna oddymiające.

Czym się charakteryzują okna oddymiające?

Przede wszystkim chodzi tu o kompletny system, a nie pojedyncze okna. Okna oddymiające są instalowane w całym budynku, wykorzystując do tego strategiczne miejsca na każdym z pięter. Ich zadaniem jest zapewnienie sprawnego przepływu powietrza na każdej kondygnacji budynku, niezależnie od panujących wewnątrz warunków.

Jak doskonale wiemy, gazy unoszą się ku górze, co sprawia, że podczas wydzielania się toksycznych oparów podczas pożaru mamy chwilę na ich odprowadzenie z budynku. Okna oddymiające są najczęściej instalowane w połączeniu z czujnikami, które po wykryciu określonych warunków uruchamiają szereg czynności mających na celu zapewnienie jak najlepszej wentylacji powietrza w danym obiekcie. Są one także świetną alternatywą dla klap oddymiających, które mieszczą się na dachach.

Dzięki wykorzystaniu zasilania elektrycznego o mocy 24V siłowniki automatycznie otwierają okna przy otrzymaniu sygnału z czujników. W przypadku uszkodzenia dostępu do zasilania możliwe jest podpięcie systemu do zewnętrznych generatorów, więc jest to rozwiązanie niezawodne i gwarantujące bezpieczeństwo nawet w bardzo trudnych warunkach. Oczywiście możliwe jest także ręczne uruchomienie mechanizmu okien, co dodatkowo zwiększa ich uniwersalność. Na uwagę zasługuje także różnorodność wariantów okien - rozwierne, uchylne, fasadowe, połaciowe. Dzięki temu bardzo łatwo dostosować je do niemal każdych warunków architektonicznych. Okna oddymiające mogą być także stosowane jako zwykła wentylacja w czasie upałów, która automatycznie zamknie się podczas deszczu.

Okna oddymiające są konstruowane w sposób spełniający wszelkie unijne standardy i dyrektywy, dzięki czemu otrzymujemy produkt gwarantujący bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia. Warto jednak pamiętać, że ich instalacja musi zostać wykonana przez specjalistów posiadających stosowne uprawnienia i certyfikaty. Jest to konieczne, gdyż jakikolwiek błąd w instalacji systemu może mieć bardzo poważne skutki.


Systemy przeciwpożarowe oferuje firma Lupusfire.pl


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: beken
dn. 28.11.2017 godz. 08:33:10
ciekawy materiał
Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone