Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Typ budynku, a typ okien?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Typ budynku, a typ okien?

Obecnie na rynku jest bogata oferta okien. Różnią się parametrami, funkcjami, wyglądem, kolorem, a także materiałem z jakiego są wykonane. To właśnie pierwszą decyzją jaką podejmujemy planując zakup okien jest wybór materiału. Są trzy warianty do wyboru PVC, aluminium i drewno. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który materiał jest najlepszy. W zależności od przeznaczenia okien klienci dokonują różnych wyborów. Materiał odpowiada za jakość, estetykę, maksymalne wymiary, izolację cieplną, a także czyszczenie i konserwację.

Okna do domu i budynków mieszkalnych

W tym przypadku najbardziej popularne są okna PVC. Materiał z jakiego są produkowane to wysokoudarowy polichlorek winylu. Wewnątrz profil podzielony jest cienkimi ściankami tworząc tzw. komory. Ilość komór wpływa także na izolacyjność okien. Im jest ich więcej, tym mniej ciepła przedostanie się przez profil. Istnieje możliwość poprawy izolacyjności cieplnej np. za pomocą technologii IKD, czyli szczelne wypełnienie komory pianą. Trwałość oraz stabilność konstrukcji zapewniają wzmocnienia stalowe ocynkowane lub z włókna szklanego. Profile PVC podzielone są na klasy, które określa grubość ścianek wewnętrznych profila.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej okna PVC doskonale spełniają swoje funkcje zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach mieszkalnych. W domach prywatnych właściciele często mają wysokie wymagania względem okien. Profile PVC występują w bogatej ofercie kształtów i kolorów, dzięki temu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Ponadto obecne doskonale wpisują się w obecne trendy w których panuje prostota i minimalizm.

Okna do obiektów użyteczności publicznej oraz hal przemysłowych

Do tych obiektów przeważnie stosowane są okna aluminium. Z racji tego, że są częściej użytkowane niż w domu, muszą być bardzo trwałe. Okna wykonane z aluminium właśnie takie są. Ponadto ich konserwacja nie jest konieczna. Powierzchnia może być anodowana lub lakierowana proszkowo na dowolny kolor. Konstrukcje aluminiowe mogą być wielkogabarytowe, dzięki czemu to właśnie okna z tego materiału zyskały popularność w budynkach użyteczności publicznej, halach przemysłowych, a także hotelach i biurowcach. Okna aluminiowe są lekkie, sztywne i odporne na rdzę. Obecnie konstrukcje aluminium coraz częściej można spotkać także w domach prywatnych, ponieważ świetnie wpisują się w współczesne trendy architektoniczne. Jednak parametry izolacyjności posiadają znacznie gorsze niż np. okna PVC.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone