Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

W poszukiwaniu idealnego pojemnika do segregacji śmieci

kategoria: Temat na czasie

 

Mając odpowiednie pojemniki, segregacja śmieci staje się niezwykle łatwa. Najbardziej praktyczne są kosze wyposażone w kolorowe pokrywki i opisane, dzięki czemu nikt nie będzie mieć wątpliwości, do którego wyrzucić konkretne odpady. Kosze przydadzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Zgodnie z polskim systemem segregacji powinno się mieć pięć pojemników różniących się kolorami (niebieski, żółty, zielony, brązowy i czarny). Oczywiście nie brakuje też koszy do odpadów zmieszanych, ale osoby którym nie chce się segregować odpadów, muszą płacić więcej pieniędzy za swoje lenistwo.

Jakie wybrać pojemniki do segregacji śmieci?

Od kilkunastu już lat konieczne jest segregowanie śmieci, chociaż nadal wiele osób nie rozumie, jak jest to ważne i nie stanowi to tylko przykrego obowiązku. Odpady powinno się oddzielać i nie ma w tym niczego skomplikowanego. Wystarczy zapoznać się z zasadami segregacji i wyposażyć w odpowiednie pojemniki. Oczywiście liczne kosze w przypadku niewielkiego metrażu stanowią spory problem, do tego dochodzi jeszcze kwestia nieprzyjemnej woni. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym segregowanie odpadów przestaje być tak uciążliwe. Do małej kuchni lepiej wybrać pojemniki o niewielkiej pojemności, czyli od 5 do 15 litrów. Może być to zestaw trzech koszy o pojemności 10 l z kolorowym oznaczeniem i opisem. Istotne jest to, aby pojemniki miały pokrywki. Jeszcze innym rozwiązaniem są modele do powieszenia na ścianę, co pozwoli zaoszczędzić miejsce na podłodze. Znaczenie ma to, aby pojemniki były wykonane z wytrzymałego materiału, nie mogą pękać pod ciężarem śmieci.

Sprawdź polecane pojemniki do segregacji: https://abrys-technika.pl/pojemniki-do-segregacji-na-zewnatrz/

 


Ciekawym rozwiązaniem do kuchni dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce są pionowe pojemniki do segregacji śmieci. Mogą mieć one nawet pojemność 35 litrów. Tak zestaw koszy ułożonych jeden na drugim można postawić we wnęce, za drzwiami lub w mniej używanym pomieszczeniu. Nie brakuje też nowoczesnych pojemników obrotowych na nóżce, które mają otwierane szuflady, do których wkłada się śmieci od góry. Wystarczy wyjąć szufladę w celu jej opróżnienia. Taki kosz będzie można nawet postawić w kącie, jest wyposażony w trzy kolorowe szuflady o sporej pojemności. Można też wybrać kosz, w którym znajdują się mniejsze pojemniki o różnych kolorach i pojemnościach. Jeśli komuś nie uśmiecha się patrzenie na kosz z odpadami po wejściu do kuchni, to może wybrać model do zabudowy, montowany we wnętrzu szafki na drzwiczkach. Wystarczy je otworzyć, a wysuną się automatycznie się wszystkie pojemniki, co jest oczywiście bardzo wygodne. Kosze szafkowe pod zlewozmywakiem sprawdzą się idealnie w przypadku większości osób, szczególnie przy ograniczonym metrażu.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone