Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Zastosowanie podestu stalowego w przemyśle

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Zastosowanie podestu stalowego w przemyśle

Podest stalowy jest produktem o różnych możliwościach zastosowania. Jak wskazuje jego nazwa, wykonany jest ze stali i ma postać prostokątnych ram, wyposażonych w płaskowniki, w poprzek których umieszczone są pręty. Dzięki sporej wytrzymałości podest stalowy może służyć celem stworzenia ciągu komunikacyjnego, chociaż oczywiście nie tylko. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć charakterystykę takich podestów oraz ich zastosowanie w przemyśle.

Jedna stal – różne opcje wykonania

Należy zacząć od tego, że podest stalowy może zostać wykonany z różnych stali. Wyróżnia się konstrukcje ze stali nierdzewnej czy odpornej na działanie kwasów. W sprzedaży dostępne są też podesty stalowe, które pokryto niewielką warstwą cynku. Takie modele nie tylko ładnie się prezentują, ale również sprawdzają się w roli funkcjonalnego elementu aranżacji w budynkach.

Co ciekawe, typowe podesty aluminiowe mogą występować w różnych wariantach technicznych. Można je przymocować bezpośrednio do schodów, jak również jako element zakładany na odpowiednich uchwytach bocznych. Do łączenia podestów nie wykorzystuje się najczęściej połączeń spawanych, gdyż zwykle pokrywa się je specjalistycznymi warstwami ochronnymi.

Gdzie stosuje się podesty stalowe?

Typowe podesty stalowe możemy spotkać na co dzień w naprawdę wielu miejscach. Tego typu rozwiązanie stosuje się wszędzie tam, gdzie panuje spory ruch pieszych i pojawia się ryzyko upadku na skutek poślizgnięcia się. Dlatego też takie podesty montuje się w miejscach użyteczności publicznej, w budynkach biurowych, na placach budowy, jak i w środku licznych zakładów produkcyjnych oraz przemysłowych.

Pojedynczy podest stalowy może stanowić część większej konstrukcji, takiej jak podjazd, klatka schodowa, rusztowanie czy też różnego typu platform, a nawet i dachów budynków. Montowany jest tam w postaci ław kominiarskich czy chodników. Zależnie od charakterystyki wybranego obiektu montuje się na nim podesty o standardowych wymiarach albo też takie, których wykonanie wymaga konsultacji i indywidualnej realizacji zamówienia.

Bez względu na ich typ wszelkie podesty stalowe podlegają ścisłej kontroli na każdym z etapów produkcji, a do ich wykonania stosowane są wyłącznie materiały najwyższej jakości. Jeśli wybierzemy odpowiedniego producenta podestów stalowych, możemy liczyć na najlepsze produkty wykonane przez doświadczonych pracowników z użyciem profesjonalnego sprzętu. Zyskujemy wówczas pewność, iż podesty posłużą nam przez wiele lat.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone