Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Zastosowanie siatek karbowanych. Do czego używane są najczęściej?

kategoria: Temat na czasie

Siatka karbowana jest rodzajem siatki metalowej wyróżniającej się swoją karbowaną fakturą. W jakim celu stosowane są siatki karbowane?

Czym jest siatka karbowana?

Siatka karbowana, która także określana jest jako siatka krepowana albo krępowana, jest metalową siatką, która powstaje z drutu falowanego. Dzięki temu uzyskuje ona dodatkową wytrzymałość, co przekłada się na jej wieloletnią trwałość.

 

Karbowana siatka metalowa produkowana jest z różnych gatunków stali, co także przekłada się na jej zastosowanie. Najczęściej do produkcji stosowana jest stal zwykła w postaci drutu ocynkowanego albo gołego.

 

Drut jest odpowiednio pleciony, przy czym stosuje się dwie metody jego produkcji pozwalające na wykonanie siatki jednokarbowej albo wielokarbowej.

 

Producenci oferują siatki karbowane w różnych wymiarach, rozmiarach oczek oraz grubościach drutu. Można zamawiać je w formie arkusza albo jak rolka.

Siatki karbowane – jakie mają zastosowanie?

Materiał jak siatka pleciona karbowana - http://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane-plecione/ ma bardzo szerokie zastosowanie i używany jest on w wielu obszarach przemysłu, ale także jako dekoracja. Wśród najczęstszych zastosowań siatki karbowanej znajdują się poniższe:

 

1. Sito

Za pomocą siatki karbowanej można odsiewać zanieczyszczenia z produktów sypkich, na przykład kruszyw.

 

2. Filtr

Siatka może posłużyć do filtrowania różnych mediów, na przykład wody, ścieków i innego rodzaju płynów.

 

3. Osłony maszyn i urządzeń

Dzięki siatkom karbowanym można uzyskać bardzo dobrą ochronę dla maszyn oraz dla urządzeń. Siatka o małych oczkach zapobiega wtedy wypadkom i awariom sprzętów.

 

4. Wypełnienia

Za pomocą siatki można przygotować wypełnienia do różnych ogrodzeń, bram, furtek, balustrad czy ścianek działowych.

 

5. Pojemniki

Dzięki siatkom karbowanym można także przygotować kosze, kontenery i inne pojemniki do przechowywania i transportu przedmiotów.

 

6. Klatki hodowlane

Za pomocą siatek karbowanych można wykonać klatki przeznaczone dla zwierząt hodowlanych, a także kojce dla psów oraz dla innych zwierząt.

 

7. Elementy wentylacji

Siatka karbowana jest używana w celu zabezpieczania instalacji wentylacyjnych przed przedostawaniem się do niej zanieczyszczeń, zwierząt.

 

8. Dekoracja

Siatki plecione mogą być także używane w celu wykonania elementów dekoracyjnych na zewnątrz i we wnętrzach.

 

Zatem siatka pleciona karbowana jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu, co powoduje, że jest on spotykany dzisiaj bardzo często w różnych gałęziach przemysłu.

 

 

Z dostępnymi wariantami siatek karbowanych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów materiału, gdzie także można zamówić je wraz z dostawą.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.e-hale.pl Wszelkie prawa zastrzeżone